Jonizatory wody to niewielkie urządzenia, które służą do domowego wytwarzania wody jonizowanej – alkalicznej i kwaśnej. Łatwe w obsłudze, niewielkie gabarytowo, doskonale wpasują się w wyposażenie każdej kuchni. W naszej ofercie znajdą Państwo jonizatory wody najwyższej jakości, wyprodukowane przez wiodące firmy japońskie i koreańskie. Urządzenia takie od wielu lat używane są na świecie nie tylko w domach, ale również w placówkach medycznych, gdzie wytwarzaną przez nie wodę jonizowaną stosuje się w codziennej diecie oraz pomocniczo w leczeniu różnych schorzeń. W ofercie posiadamy jedynie nowoczesne jonizatory wody wyróżniające się wysoką estetyką i funkcjonalnością.

Urządzenia podłącza się bezpośrednio do zaworu lub kranu. Spośród oferowanych modelów mogą wybrać Państwo jonizator wody podszafkowy U-Blue albo stawiany na blacie X-Blue, SM-V112TL lub EN-7P. U-Blue montuje się pod zlewem kuchennym. Podłącza się go bezpośrednio do rury doprowadzającej wodę do kranu. Na blacie umieszcza się jedynie elegancką, chromowaną wylewkę z intuicyjnym panelem sterowania. X-Blue, SM-V112TL i EN-7P podłącza się bezpośrednio do zaworu wody lub kranu. Urządzenie ustawia się w dowolnym miejscu w okolicach kuchennego zlewu.
Wytwarzanie wody jonizowanej w warunkach domowych jest zatem niezwykle proste. Pozwala na posiadanie we własnej kuchni źródła dobrej dla zdrowia wody. Może ją pić cała rodzina. Nic zatem dziwnego, że zakupem jonizatora zainteresowanych jest coraz więcej osób. Jest to nie tylko rozwiązanie dobre dla naszego organizmu, ale też ekonomiczne i przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby kupowania zgrzewek wody mineralnej – dźwigania ich, przechowywania oraz generowania dużej ilości śmieci. Do wykorzystania jest również woda kwaśna.

 

Należy pamiętać, że woda jonizowana ma najlepsze parametry tuż po procesie elektrolizy, zachodzącym w urządzeniu.

Sercem każdego jonizatora wody są tytanowe płytki pokryte platyną, które przewodząc prąd elektryczny aktywują w wodzie proces elektrolizy. Cząsteczki H2O i zawartych w niej soli, w wyniku oddziaływania prądu, zostają rozbite na ujemne jony alkaliczne OH i dodatnie jony kwaśne H+.

Należy pamiętać, że woda jonizowana ma najlepsze parametry tuż po procesie elektrolizy, zachodzącym w urządzeniu.

Wodę alkaliczną  uzyskuje się przez jonizację przemysłowej wody pitnej.  Wytwarzanie wody alkalicznej odbywa się poprzez jonizację przemysłowej wody pitnej. Wizualnie przypomina ona tę z kranu i z butelki, lecz jakościowo zasadniczo się od nich różni. I choć różnicy tej nie widać gołym okiem, nie pozostaje ona bez znaczenia dla naszego zdrowia. Woda alkaliczna przeznaczona jest do spożycia. Jest ona dużo łatwiej przyswajana przez organizm, szybciej nawadnia komórki i ma kolosalny wpływ na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Ma ona udowodnione właściwości zdrowotne. Można ją również wykorzystać do celów leczniczych i kosmetycznych.

  • Odkwasza organizm i pomaga utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową.
  • Jest zbudowana z mniejszych cząsteczek, dzięki czemu łatwiej i szybciej wnika do komórek i nawadnia organizm.
  • Jest bardziej „ciekła” niż woda z kranu, dzięki czemu lepiej rozrzedza krew i zmniejsza ryzyko powstawania skrzepów.
  • Dzięki ujemnemu potencjałowi ORP ma doskonały wpływ na eliminację z organizmu szkodliwych wolnych rodników.

Wody kwaśnej nie powinno się jej spożywać, natomiast z powodzeniem można wykorzystać ją do pielęgnacji, higieny jak i w celach leczniczych. Woda kwaśna skutecznie odkaża powierzchnie, dezynfekuje skórę – również podrażnioną i skaleczoną, powodując że goi się ona znacznie szybciej. Doskonale sprawdzi się również  w gospodarstwie domowym, bez konieczności stosowania detergentów.

  • Do mycia skóry twarzy – tonizuje i oczyszcza skórę nie wysuszając jej. Doskonała również dla mężczyzn, po goleniu.
  • Do mycia i płukania włosów – nadaje im blasku i sprawia że łatwiej się rozczesują.
  • Do mycia naczyń i czyszczenia powierzchni szklanych, bez użycia dodatkowych detergentów.
  • Do przemywania skóry zmienionej chorobowo trądzikiem, łuszczycą, wysypką alergiczną lub poparzonej.

2 Comments

  1. Pingback: Zdrowa woda z kranu – Woda jonizowana i jonizatory wody

  2. Pingback: Jonizacja wody – co to jest? - Shulz i Mykwa

Comments are closed.