Woda jonizowana w leczeniu chorób

Woda jonizowana z powodzeniem może zastąpić wiele środków farmakologicznych, zarówno lecząc choroby, jak i skutecznie im zabiegając.

edu_8_big

Samopoczucie i energia życiowa

Woda alkaliczna potrafi nawodnić organizm skuteczniej niż zwykła woda – składa się bowiem z mniejszych formacji cząsteczek i lepiej przenika prze błonę komórkową, dostarcza wodę tkankom, oraz rozpuszcza i usuwa toksyny. Najlepsze efekty daje spożywanie jednej szklanki wody alkalicznej dwa razy dziennie. Pijący ją, już po kilku tygodniach zauważają poprawę samopoczucia, przypływ energii życiowej i rzadziej skarżą się na bóle głowy.  

Choroba nowotworowa

Naukowcy, dzięki licznym badaniom, doszli do wniosku, że komórki nowotworowe mają odczyn kwaśny, natomiast zdrowe – alkaliczny. Oznacza to, że komórki chore będą rozwijały się w środowisku kwaśnym, a w zasadowym ginęły.  Terapię alkaliczną chorób nowotworowych zaleca m.in. Nancy Elisabeth Shaw, założycielka  The Cancer Alternative Foundation. Ponieważ woda alkaliczna neutralizuje kwasy, w profilaktyce nowotworów najlepiej pić codziennie 30 ml wody na każdy kilogram ciała, czyli średnio od 1,5 l do 2,5 l. Natomiast w leczeniu raka należy zwiększyć ilość spożywanej wody alkalicznej do co najmniej 4 l . Amerykańska Fundacja Niezależnych Badań nad Rakiem zaleca także kąpiele z dodatkiem co najmniej 4 litrów  wody alkalicznej, które wspomagają natlenienie organizmu. Natomiast zmiany nowotworowe skóry można przemywać woda alkaliczną o pH powyżej 13.

Nadwaga 

Woda alkaliczna wspomaga odchudzanie. Ponieważ wielu lekarzy uważa nadwagę za skutek zakwaszenia organizmu, uregulowanie gospodarki kwasowo-zasadowej dzięki piciu wody alkalicznej pozwala na utratę zbędnych kilogramów. Na przestrzeni kilku miesięcy pacjenci spożywający 2 litry wody dziennie, notowali utratę od kilku do kilkunastu kilogramów. Zauważył to na swoim przykładzie dr n. med. Lucjan Langner.

Nadciśnienie

Zdaniem niemieckich uczonych woda alkaliczna rozrzedza krew, usprawniając pracę serca i dostarczając więcej tlenu do komórek. Badania Japończyka Kancho Kuninaka wykazały, że alkaliczne jony wapnia sprzyjają też rozpuszczaniu blaszek miażdżycowych, co ułatwia przepływ krwi. Dzięki temu woda alkaliczna może leczyć nadciśnienie.

Choroby nerek

Kluczowe dla usuwania kwaśnych związków z organizmu jest właściwa praca nerek, które zajmują się filtrowaniem krwi. Gdy stężenie kwasów jest zbyt duże, w nerkach mogą powstać z czasem kamienie lub piasek, a nawet sole kwasu fosforanowego i moczowego przy dnie moczanowej. Regularnie picie wody alkalicznej, która zawiera głównie jony wapnia, zmniejsza kwasowość moczu i zapobiega tworzeniu się złogów.

Cukrzyca

Ogromną nadzieją dla diabetyków są wyniki badań niemieckiej uczonej Diny Aschbach, podczas których chorzy na cukrzycę pili wodę alkaliczną. Okazało się, że po kilku tygodniach mogli zmniejszyć ilość przyjmowanej insuliny nawet o 70 proc.

Inne przypadłości przy których warto stosować wodę alkaliczną:

  •  nadkwaśność
  • nadciśnienie
  • choroba wrzodowa żołądka
  • zapalenie jelita grubego
  • bóle głowy
  • przewlekłe zmęczenie
  • oparzenia
  • miażdżyca
  • zakwasy po intensywnym wysiłku
  • częste skurcze mięśni.

Woda kwaśna

Woda kwaśna jest idealna do stosowania na skórę dotkniętą trądzikiem i dla osób walczących z grzybicą. Najlepsze rezultaty daje zwilżanie nią zmienionej chorobowo skóry 5-6 razy dziennie. Natomiast w przypadku zmian grzybiczych, chore miejsca należy umyć ciepłą wodą z mydłem, a następnie do sześciu razy w ciągu dnia zwilżyć lekko podgrzaną woda kwaśną o pH 2,5.

Woda kwaśna może służyć również do płukania gardła i jamy ustnej w czasie przeziębienia, gdy śluzówka jest opuchnięta i podrażniona. Skutecznie zmniejszy obrzęk i ból wywołany anginą i zapaleniem migdałków, ponieważ skutecznie eliminuje bakterie, gnieżdżące się w jamie ustnej. Można ją również stosować do okładów i kompresów na obrzęki wywołane kontuzjami lub ukąszeniami owadów.

Woda alkaliczna jest tematem wielu badań naukowych i klinicznych. Zdaniem naukowców z Centrum Leczenia Nowotworów w USA woda alkaliczna przyczynia się do poprawy zdrowia pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową. W Japonii natomiast potwierdzono naukowo skuteczność  jej skuteczność w leczeniu zatrucia etanolem.