Budowa i działanie filtra wielowarstwowego

Poza możliwością wytworzenia wody alkalicznej i wody kwaśnej, jonizatory mają również funkcję wytwarzania wody filtrowanej. Po wybraniu na urządzeniu opcji „filtred” , uzyskamy wodę o identycznych właściwościach pH i ORP jak ta z kranu. Zostanie ona jedynie przepuszczona przez filtr i oczyszczona z chloru oraz innych zbędnych dla organizmu substancji.

Filtry zainstalowane w jonizatorach wody, mają zaawansowane właściwości filtracyjne. Dzięki wielowarstwowej budowie zatrzymują one wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie kranowej, w tym chlor i związki metali ciężkich. Nie demineralizują wody, a wręcz przeciwnie, pozostawiają w niej tylko te minerały, które są dobre dla zdrowia. Zastosowane w filtrze składniki, pełnią różne funkcje, dzięki czemu woda po przejściu przez nie, może być bez obaw stosowana bezpośredni do picia.

Wieloetapowy proces filtracji

Woda wprost z wodociągu trafia do filtra, przepływając początkowo przez cienką siateczkę o strukturze oczek. Później kolejno przez warstwę turmalinu (BioStone), wapnia, włókniny i grubą warstwę aktywowanego węgla. Następnie filtrowana jest jeszcze przez dwie kolejne warstwy włókniny, warstwę węgla aktywowanego srebrem i na samym końcu przez obszerną membranę kapilarną. To właśnie ona finalnie eliminuje z wody wszelkie zanieczyszczenia o wielkości nawet setnych cząstek mikrona.

Właściwości składników filtra:edu_11_1

  •  Włóknina filtra tkaninowego – jest przeznaczona do wstępnej filtracji wody. Zatrzymuje ona osad, przepuszczając jednocześnie składniki mineralne, korzystne dla zdrowia. Wykazuje wysoką chłonność zanieczyszczeń. Jest odporna na rozwój bakterii.
  • Membrana kapilarna – eliminuje z wody wszelkie zanieczyszczenia o wielkości setnych cząstek mikrona, jednak pomimo dokładnego oczyszczenia wody nie demineralizuje jej. Woda przechodzi przez membranę w ostatniej fazie filtrowania.
  • Wapń – nieznacznie zwiększa zawartość minerałów alkalicznych, a także poprawia smak i zapach wody.
  • Aktywowany granulowany węgiel (GAC) – niezwykle skuteczny w usuwaniu chloru i innych zanieczyszczeń chemicznych.
  • Srebro – dodane do aktywowanego węgla hamuje rozwój bakterii pomiędzy kolejnymi włączeniami
  • Turmalin – (BioStone) półszlachetny kamień w formie ceramicznej, który w naturalny sposób emituje energię podczerwieni (FIR). Ma on bardzo dobry wpływ na właściwości zdrowotne wody.

 

Woda filtrowana Idealnie nadaje się do popijania leków. Można ją spożywać bez wcześniejszego przegotowania. Znajdzie ona zastosowanie we wszystkich czynnościach, do których wykorzystuje się zwykłą wodę. Jonizator w procesie filtracji nie zmienia jej parametrów, jedynie dokładnie oczyszcza, polepszając jej smak i zapach.

Należy pamiętać, że filtr przygotowuje wstępnie wodę do procesu jonizacji. Jeśli upłynie jego okres przydatności, parametry wody jonizowanej mogą różnić się od założonych.